Freeform háčkování

Moc se mi líbí free form háčkování. To je takové háčkování, kdy se neřídíte zažitými pravidly jako jsou rovné řady, ladicí materiály nebo předem připravený návod. Prostě začnete nějakým motivkem, pak k němu ze všech stran přiháčkováváte (nebo i připlétáte) podle toho, jak se vám zrovna chce a jakou přízi zrovna máte při ruce.

Obvykle se také střídají různé materiály, různé tloušťky a struktury. Díky tomu dostane výsledný pr​​odukt zajímavý bohatý vzhled.

K čemu se takové freeform háčkování hodí? Malé motivky můžou sloužit jako aplikace nebo brož, dají se spojit do tvaru náramku.. Můžete z nich seskládat větší plochu – polštář nebo tašku. Na internetu jsem viděla i celé svetry a kabátky upletené touto technikou, ale připadalo mi to až příliš nápadné. Spíš by se mi to líbilo na sedle, náramku nebo prostě jen na malé části oblečení. Nebo se zaměřit na háčkované šperky.

Taky by se to dalo využít na dětské oblečení, pro ty malé se takové pestré oblečení docela dobře hodí.

Další variantou je omezit barevnou škálu, přidržet se několika málo ladících barev nebo odstínů a vytvořit model, který možná není až tak pestrý, ale je mnohem střízlivější a nositelný i pro takovou ženu, která nechce být za každou cenu terčem pozornosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *